Martinka Javorková Who stands behind this site?

Som to ja, mladá žena. Milovaná žena. Milujúca žena. Je niečo čo ma vystihuje? Áno! Zanietenie pre vec, tvrdohlavosť v dosahovaní svojich cieľov, láska ku knihám…tým papierovým, s vôňou, so šuchotajúcimi stránkami, aj keď Kindle obsadil miesto v mojom srdci, knižky sú top!

Žijem, milujem, zdravo sa stravujem…životné skúsenosti často človeka prinútia zmeniť veci, zmeniť pohľad na život, na vlastné telo, ktoré nie je iba schránka, do ktorej môžeme nemilosrdne hádzať nezdravé veci. Vlastne prečo by sme nemohli, všakže? Keď sa však zamyslíme, trošku popočúvame vlastný vnútorný hlas, vždy si vypočujeme správne ťahy, kedy napríklad nezdravá vec neuškodí. Správne kroky vedú ku krásnemu životu. Každý ho môžeme mať, je to na nás.

Vnútorný hlas a vlastné myšlienky. Myslíme, teda sme, veta vystihujúca moju podstatu. Životné skúsenosti, životné múdrosti, nielen vlastné, človeka poznačia, navedú, nastrčia. Treba len veriť – SEBE!

Mám rada, veľmi rada mám rada…tých ktorí si to odo mňa zaslúžia, často aj takí, ktorí si to zaslúžia menej, či najmenej Mám rada dobré jedlo , mám veľmi rada kávu , ktorú pijem iba vtedy, keď Luna  dovolí, mám rada dobré knihy, pod dobrou knihou rozumej takú, ktorá sa páči mne, pri ktorej som sa uvoľnila, niečo naučila, pochopila, či sa triasla strachom a nedočkavo odhaľovala vraha a motív vraždy. Žiadna kniha nie je zlá, pri každej sa autor snažil napísať niečo, čo zaujme a zapáči sa čitateľom. Je to iba na uhle pohľadu, na našich prežitých skúsenostiach a motivátoroch, či nám daná kniha vyhovuje, páči alebo na ňu nedáme dopustiť. Každý sme jedinečný, preto odsudzovať a hodnotiť nemá zmysel, vôbec žiaden! Navyše sa knihu nesnažím dočítať za každú cenu, aj keď do nej vkladám častokrát dôveru do poslednej stránky, či ma náhodou neprekvapí.

Neriešim, nehejtujem, nestresujem. Chápem. Aspoň sa vždy nahlas, či vnútorne snažím pochopiť. Aké činy, nepokoje, vnútorné pochody vedú ľudí k daným činom. Často zbytočným, ktoré pohlcujú naše dobré JA, zabíjajú v nás dobro. Preto niekedy nerozumiem, veď život je tak krásny a tak krátky na hádky, nepokoje, nedorozumenia, smútky. Rada sa smejem, usmievam, rehocem, preto!

Profilovka na blogAko vždy hovorím, úsmev je ten, ktorý lieči!

Som to ja Martinka

Pútáva kniha je jedlo povzbudzujúce chuť!

M. Ebnerová-Eschenbachová

 

books-library